برگی از یک کتاب/85

مرقومه ی شریفه ی مورّخ 9 فروردین 1329 حضرت آقای صالح علیشاه قدّس سرّه در پاسخ به تبریک های نوروز 1329

10 جمادی الثانی 1369

هوالله

121

عرض می شود: وصول نامه تبریک و یادآوری و اظهار محبت در این موقع که مردگان نبات و خفتگان حیوان پس از خواب طولانی در اثر باد بهاری برانگیخته شده و حیات تازه یافته و جا دارد جنب و جوشی برای خفتگان مراحل انسانی پدیدار شود و از درگاه باری پوشاک پرهیزگاری و نیکبختی درخواست و بر کوشش بیفزاید، موجب خرسندی گردید. فقیر نیز شادباش عرض و امیدوارم عید ملّی در همه مراتب زندگی روحی و جسمی روز نو گردد و برای همه برادران اسلامی و ایمانی از محوّل حول و احوال و مدبّر لیل و نهار اصلاح مفاسد امور و تغییر حال به احسن احوال خواهانم.

والسّلام علیک، وفّقک الله/ اقل محمّد حسن

برگرفته از کتاب نامه های صالح، مکتوبات، فرامین و اجازات کتبی صادره حضرت آقای حاج شیخ محمّد حسن بیچاره بیدختی صالح علیشاه طاب ثراه، تهران، انتشارات حقیقت، چاپ جدید با اضافات 1396، صفحه 220.

منتشرشده به‌دست در کوچه های بیدخت

به عنوان یک بیدختی متولد سال 1328 خورشیدی سعی دارم خاطرات و دانسته های خود در باره بیدخت چند دهه پیش را بازگو کنم. به عنوان چاشنی، برخی مطالب کوتاه دینی، فرهنگی و ادبی نیز اضافه می شود. عکس های قدیمی نیز جایگاه خاص خود را دارند. البته از آنجا که سرگرم نگارش و تالیف مجموعه کتاب های «زیر آسمان بیدخت» (که جلد اول آن با عنوان "کربلائی ملا اسدالله، خادم الفقرا" و جلد دوم آن با عنوان "بیدخت در گذر زمان" منتشر شد ) هستم، درج مطالب مربوط به بیدخت قدیم کمتر شده است چراکه ترجیح می دهم آنها را ابتدا در مجموعه ی مورد نظر انتشار دهم. در ادامه ی راه، همواره نیازمند راهنمائی و همکاری دوستان و همشهریان عزیز هستم؛ انشاءالله دریغ نخواهند ورزید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: